UTRINKI

Oktober je poseben mesec za šolske knjižnice. Šolske knjižnice namreč v oktobru praznujejo – oktober je  mednarodni mesec šolskih knjižnic. Po celem svetu je v oktobru pomen šolskih knjižnic še bolj močno poudarjen in izpostavljen. Šolska knjižnica tudi v naši šoli zaseda zelo pomemben prostor. Knjižnica ni le prostor, kjer so shranjene knjige, ki si jih učenci izposojajo za branje, ampak je prostor, kjer učenci lahko iščejo informacije, se učijo, berejo, se družijo, ustvarjajo …. Naši učenci šolsko knjižnico zelo radi obiskujejo in v njej preživljajo svoj čas. Oktobra je knjižnica v odmorih kar pokala po šivih – učenci so brskali po knjigah, brali, se družili v družabnem kotičku. Zaživeli sta interesni dejavnosti svet pravljic, kjer so prvošolci in drugošolci prisluhnili pravljicam, ter mladi knjižničar, kjer so petošolci ustvarjali, krasili knjižnico in izdelovali knjižne kazalke, s katerimi bomo sodelovali v nacionalni izmenjavi knjižnih kazalk. Nekaj fotografskih utrinkov si lahko ogledate spodaj:

ž