Mednarodni dan knjig za otroke

• V ponedeljek, 3. 4., so v knjižnico prišli učenci 5. a (knjižnično-informacijska znanja). Glede na to, da smo 2. 4. obeležili mednarodni dan knjig za otroke, smo uro posvetili kar temu prazniku. Najprej smo se pogovorili o pomenu branja, učencem sem prebrala letošnjo poslanico, nato pa smo spregovorili še o znanem pravljičarju H. C. Andersenu. Nato so učenci ugotavljali avtorje in naslove pravljic ter knjige iskali na knjižnih policah. Po končanem iskanju so morali iz knjige izpisati osnovne bibliografske podatke (avtor, naslov, ilustrator založba, leto izida). Ura je hitro minila. Učenci so naloge rešili brez večjih težav in so naloge zavzeto reševali. Najbolj so uživali med brskanjem po knjižnih policah.