Knjižnično informacijska znanja (KIZ) – 6. b in 7. b

Po učnem načrtu v knjižnici tudi na naši šoli izvajamo ure KIZ-a (knjižnično informacijska znanja). Vsak razred v knjižnico pride štirikrat na leto. Učence navajamo na uporabo knjižnice, iskanje informacij, pisanje seminarskih nalog, izdelovanje plakatov, iskanje literature, iskanje po COBISS-u, citiranje, navajanje virov … Skrbimo za to, da so naši učenci po devetih letih šolanja pri nas, informacijsko pismeni in se znajdejo v knjižnicah.

V preteklem tednu sem v knjižnici izvedla dve uri KIZ-a, in sicer za 6. b  in 7. b razred. Z učenci smo si pogledali prenovljeno postavitev gradiva, spodbudila sem jih za branje, nato pa so v skupinah reševali naloge na učnem listu – morali so poiskati določeno gradivo, izpisati bibliografske podatke, izpisati ključne besede in napisati kratek povzetek prebranega. Učenci so bili pri delu pridni in motivirani, tako da je čas hitro minil.

Še naprej se bomo trudili vsi skupaj na šoli za to, da bodo naši učenci informacijsko in tudi bralno pismeni.

7. b kiz (5) 7. b 7. b 7. b 7. b 7. b 6. b 6. b 6. b 6. b 6. b 6. b 6. b 6. b