VRTEC V KNJIŽNICI

Šolske knjižnice ne uporabljajo in obiskujejo le učenci in učitelji, ampak tudi vrtčevski otroci. Branje pravljic, navajanje otrok na knjigo in obiskovanje knjižnice je v predšolskem obdobju namreč zelo pomembno. Tega se močno zavedamo tudi na naši šoli, zato vzgojiteljice z vrtčevskimi skupinami večkrat obiščejo šolsko knjižnico. Tako so v petek, 19. 10., šolsko knjižnico obiskali otroci iz Vrtca Žužemberk. Najprej so si ogledali knjižnico in knjige, ki so v njej. Pogovorili smo se o tem, kaj lahko v knjižnici delamo, kako se v knjižici vedemo in kako ravnamo s knjigo. Nato so otroci prisluhnili pravljici Hiška za vse. Po pravljici pa so po knjigah, ki jih v knjižnici najdemo, še pobrskali in si jih ogledali. Želim in upam, da bodo veselje do poslušanja pravljic in branja ohranili še naprej.

Tinka Fric Kočjaž, šolska knjižničarka