Večer v knjižnici

Letos smo tudi na naši šoli v aprilu izvedli večer v knjižnici in tako obeležili spomin na Hansa Christiana Andersena ter spodbudili mlade bralce k branju in obiskovanju knjižnice.  Srečanje smo organizirali za učence 4. in 5. razreda centralne šole. Dogodka se je udeležilo kar 43 učencev. Poseben večer smo izvedli 15. 4., ko smo se z učenci ob 17. uri zbrali v naši knjižnici. Učenci so najprej prosto brali – prebirali so stripe, mladinske knjige, poezijo, poučne knjige … Našli so udoben kotiček in se prepustili branju. Ob 18.30 uri smo vsi odšli v jedilnico in začeli s pripravo večerje, saj so bili naši želodčki že lačni. Nekaj učencev je pomagalo pri pripravi večerje, ostali pa so se šli družabne igre, ki so jih vodile učenke knjižničarskega krožka. Okoli 19.30 ure smo končno dočakali večerjo – pizzo. Čeprav je eno izmed osnovnih pravil v knjižnici, da se v njej ne je, smo ga tokrat izjemoma prekršili in večerjali kar v knjižnici. Z velikim užitkom je vsak zagrizel v svoj kos pizze. Ko smo se najedli in okrepčali, smo skupaj pospravili knjižnico in se pripravili na zaključni del. Učenke, ki so pri knjižničarskem krožku, Viktorija Jaklič, Lexi Cundrič in Aiša Šribar, so na glas prebrale pravljice Hansa Christiana Andersena in Pavčkove pesmi. Za konec nam je pravljico prebrala tudi učiteljica Petra Avguštin. Učenci so se udobno namestili in nekateri med poslušanjem pravljic tudi zaspali. Ob 21. uri smo z našim druženjem zaključili, polni dobrih vtisov smo odšli domov. Menim, da so učenci med sabo v tem večeru stkali prav posebne vezi, doživeli prav posebno dogodivščino ter da bodo še naprej pridno obiskovali knjižnico. Seveda smo se dogovorili, da dogodek sigurno ponovimo v naslednjem šolskem letu. Prav posebno pohvalo in zahvalo  si zaslužijo učenke Neja P., Nika P., Viktorija J., Aiša Š., Lexi C. in Lucija Z., ki so zelo pomagale pri izvedbi dogodka. Seveda pa se za pomoč zahvaljujem Nini Kocjančič in Petri Avguštin, saj brez njune pomoči dogodka v taki obliki ne bi mogli izvesti. Hvala vsem skupaj!