ŠESTOŠOLCI SO PISALI PRAVLJICE

Tudi v 6. a sva z učiteljico Andrejo Šercer Robič, v okviru medpredmetnega povezovanja, izvedli ure slovenščine skupaj v povezavi s knjižnično-informacijski znanji. Najprej so se učenci preizkusili v poznavanju slovenskih mladinskih avtorjev – povezati so morali naslove pravljic z avtorji. Nekaterim je šlo bolje, drugim slabše, sklenili pa smo, da morajo še več brati. Sledila je ponovitev snovi o pravljicah – značilnosti pravljic, pravljičarji … Da bi preverili, koliko učenci znajo, smo izvedli kviz. Nekateri so zelo dobri poznavalci pravljic. Pred začetkom samostojnega dela sem učencem prebrala pravljico z naslovom Nekega  deževnega dne. Po poslušanju pravljice, so se učenci prelevili v pravljičarje in napisali svojo lastno pravljico z naslovom Nekega sončnega dne/Nekega sneženega dne, poleg tega so jo tudi sami ilustrirali in izdali v obliki slikanice. Nastale so zanimive pravljice in prav lepe slikanice.