OTVORITEV BRALNEGA LETA 2019/2020

Bralno leto vsako leto obeležimo 17. 9., ko praznujemo dan zlatih knjig. Letos smo se zbrali skupaj vsi učenci in učitelji. Spregovorili smo o pomenu branja, o razvoju bralne značke, o pravilih bralne značke … Ob zaključku programa so slovesno med bralce vstopili prvošolci z učiteljicama – Ireno Platiše in Minko Fric. Vsak prvošolec je kot darilo prejel knjigo Svetlane Makarovič – Škrat Kuzma dobi nagrado. Po podelitvi in prireditvi so prvošolci odšli v knjižnico, kjer smo si ogledali knjižnico, prvošolci so si pogledali potek izposoje, nato prisluhnili pravljici in prejeli svoje knjižne kazalke, nato je sledila prva izposoja v knjižnici. Upam in želim, da bi vseskozi tako zavzeto brali in obiskovali knjižnico.