Mednarodna izmenjava knjižnih kazalk

V mesecu oktobru vsako leto, po vsem svetu, praznujejo šolske knjižnice. V vseh šolskih knjižnicah se v ta namen izvajajo posebne dejavnosti, s katerimi poudarimo pomen šolskih knjižnic. Poleg tega pa v okviru Mednarodne zveze šolskih knjižnic (ISLM) poteka tudi mednarodna izmenjava knjižnih kazalk. Letos smo se mednarodni izmenjavi kazalk priključile z učenkami knjižničarsko-novinarskega krožka. Ob prijavi so nam določili, da si bomo kazalke izmenjali z osnovno šolo na Portugalskem. Učenke so se zelo razveselile, zavihale so rokave in se lotile izdelave kazalk. Nastale so prav lepe kazalke. Izdelane kazalke smo poslale na šolo na Portugalsko. Učenke pa so že prejele izdelane kazalke iz Portugalske. Projektu se bomo priključile tudi naslednje šolsko leto.