December v knjižnici

Tudi v knjižnici so se odvijale različne aktivnosti v okviru prazničnega decembra. Najprej je učence pri pravljičnem krožku obiskal in razveselil Miklavž – na njih se je spomnil s sladkim presenečenjem in ogledom risanke. Učenke knjižničarskega krožka so knjižnico lepo okrasile in postavile novoletno jelko. Obiskala sem vse tri podružnične šole, kjer smo raziskovali praznike v decembru in za otroke pripravili čajanko. Z učenkami knjižničarskega krožka smo sodelovale tudi v mednarodnem projektu – izmenjava knjižnih kazalk. Za učence iz Hrvaške in Portugalske so učenke izdelale knjižne kazalke, ki jih bomo takoj po počitnicah poslale na drugo šolo. Seveda pa z učenkami knjižničarskega krožka nismo pozabile na božično žito. Ponovno nam je pri sajenju pomagala čistilka Irma Plavec. Žito je lepo zrastlo in krasi okenske police v knjižnici. Irmi Plavec se za pomoč lepo zahvaljujemo.

Tako, praznični december se počasi izteka. Z učenkami imamo že polno idej za naslednje koledarsko leto, ki se neizmerno hitro približuje.

Vsem učencem, učiteljem, staršem in ostalim obiskovalcem knjižnice želim mirne in lepe božične praznike ter vse dobro v letu 2018 in čim več prebranih knjig.

• Obisk podružnic:

• sajenje božičnega žita:
  • izdelovanje kazalk za mednarodno izmenjavo: